Módlmy się o pokój!

pokój modlitwa21 września od lat jest Międzynarodowym Dniem Pokoju ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego celem jest promowanie idei pokojowego współżycia państw i narodów.

Szczytne dzieło szerzenia pokoju na świecie podjęły również liczne Kościoły chrześcijańskie, które w ekumenicznym duchu również 21 września wspólnie modlą się o pokój. A przecież modlitwa, którą wspólnie odmawiają, nawet skrajnie różniący się między sobą ludzie, jednoczy.

Wielkim orędownikiem pokoju i mistrzem modlitwy był także św. Jan Paweł II – propagator kultury pokoju we współczesnym świecie, choć to nie On jest uznawany i nazywany Papieżem Pokoju. To zaszczytne miano otrzymał Jan XXIII, kanonizowany razem z Papieżem-Polakiem 27 kwietnia 2014 roku.

Modlitwa o pokój, [za:] Wielka księga modlitw, wyd. Sfinks, Częstochowa 2014, str. 617.

Boże, od którego pochodzą święte pragnienia, prawe zamiary i cnotliwe czyny, użycz swoim sługom pokoju, jakiego świat dać nie może; niech serca nasze będą poddane Twojej woli, a czasy, w których żyjemy, niech za łaską Twoją będą spokojne i wolne od grozy nieprzyjaciół. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>