Twórcy filmów katolickich nagrodzeni!

06

137 filmów z 18 krajów, 17 audycji radiowych i 6 teledysków – aż tyle konkursowych zgłoszeń napłynęło do jurorów XXXI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2016, którego Patronem Medialnym było Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła.

– Ta edycja była wyjątkowa nie tylko ze względu na ilość przysłanych multimediów – powiedział po gali wręczenia nagród pełniący obowiązki prezesa Stowarzyszenia Filmowego im. św. Maksymiliana Kolbe, organizatora przeglądu – Ryszard Nowaczewski. – Wyjątkowo wysoki był także poziom festiwalowych zgłoszeń i rozpiętość tematyczna.

Podobnego zdania był Prezes Wydawnictwa Świętego Filipa Apostoła – Filip Topczewski, który zasiadł wśród Honorowych Komisarzy Festiwalu. – Poza wyjątkową wartością wszystkich przedstawionych materiałów, znaleźliśmy tu tak zwaną wartość dodaną: wielki potencjał drzemiący w dokumentalistach. Budujące jest, jak wielu młodych i utalentowanych ludzi można spotkać w jednym miejscu – powiedział. – Wyjątkowo podniosła była tu także atmosfera – dodał. – Począwszy od wyjątkowości zaproszonych gości, poprzez przepiękne miejsce, aż po fantastyczny koncert – wszystko na najwyższym światowym poziomie.

Osobisty Patronat nad wydarzeniem objął Metropolita Warszawski ks. Kazimierz Kardynał Nycz, natomiast Honorowy – abp Wojciech Polak – Prymas Polski oraz abp Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

LAUREACI XXXI MIĘDZYNARODOWEGO KATOLICKIEGO FESTIWALU FILMÓW I MULTIMEDIÓW NIEPOKALANÓW 2016.

FILMY

GRAND PRIX: „Droga do wolności Edwarda Taraszkiewicza” – Marta Sosidło

DOKUMENT FABULARYZOWANY: „Pilecki” – Mirosław Krzyszkowski

FILM DOKUMENTALNY: „Jaster – tajemnica Hela” – Marek Tomasz Pawłowski

REPORTAŻ: „Ja tylko niosę pomoc” – Mirosław Sokół, Wojciech Tora

FILM AMATORSKI: „Tajemnica” – Krzysztof Staniszewski

FILM EDUKACYJNY I KATECHETYCZNY: „Emisariusze Kardynała” – Andrzej Machnowski

FILM MARYJNY: „Maria Kerep Ambarawa” – Budiyanto

TELEDYSK: „Hymn ŚDM w wersji migowej” – Arkadiusz Bazak

Nagrody specjalne: „Ksiądz” – Maria Dłużewska, „Łzy i nadzieja Iraku” – Luboslav Polak, „Ocalony by ocalać” – Wiesław Bednarz, „Wieczernik Ojca Stanisława” – Agnieszka Dzieduszycka-Manikowska, „Super Story” – Kamil Brade, „Apostoł” – Cheyenne Carron, „Spokój” – Karol Kalisty.

PROGRAMY RADIOWE

REPORTAŻ: „Misja” – Anna Dudzińska

SŁUCHOWISKA I CYKLE AUDYCJI: „Rita” – Małgorzata Żurakowska

PROGRAMY MULTIMEDIALNE: „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej” – Marek Woś

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>